Model: 0506
Data przydatności: 01/2020
Koszt wysyłki od: 10.90 PLN

Kawa ziarnista Cellini Caffe Creme Fino 100% Arabica to mieszanka najlepszych ziaren Arabiki z Ameryki Środkowej i Brazylii, palonych powoli i równomiernie we włoskim stylu. Kawa o łagodnym smaku i delikatnej kremie.

  • Skład: 100% Arabica
  • Opakowanie: 1kg
  • Data przydatności do spożycia powyżej


O firmie Cellini.


Ojcem Cellini jest Amleto Pieri, który założył firmę specjalizującą się w pośrednictwie sprzedaży zielonej kawy na włoskim rynku. 4 grudnia 1946 roku wraz ze swymi synami Humbertem i Sergiem otrzymał licencję na sprzedaż towarów kolonialnych. Synowie Amleto osobiście kontynuowali kawowy biznes rozpoczęty przez ich ojca. W ciągu zaledwie kilku lat założona przez rodzinę Pieri palarnia Torrefazione Cafe Columbia stała się liderem rynku kawowego w Toskanii. Było to możliwe dzięki olbrzymiej wiedzy rodziny Pieri dotyczącej tradycji espresso i wyspecjalizowaniu w wyborze tylko najlepszych źródeł kawy, które znalazły w palarni dedykowanej kawowym koneserom.


Cellini zostało formalnie utworzone w 1985 roku, kiedy palarnia Columbia połączyła się z dwoma innymi historycznymi firmami: Filicori (utworzoną w Bolonii w 1883 roku) i Eureca (utworzoną w Genui w 1933 roku). Dziś firmą zarządza Giovanni Pieri, który z sukcesem wprowadził Cellini na międzynarodowe rynki. Wybudowano nową fabrykę, która stała się wzorem dla innych palarni. Firma Cellini nieustannie się rozwija, skupiając się na jakości i innowacjach technologicznych, ale zawsze z pełnym szacunkiem dla tradycji.

Kawa Cellini w Sklepie Kawa365.pl

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...