Model: 0500
Data przydatności: 12/2019
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 10.90 PLN

Kawa ziarnista Cellini Espresso Prestigio 100% Arabica to mieszanka wyselekcjonowanych ziaren Arabiki z Ameryki Środkowej i Południowej. Ta znakomita kompozycja gwarantuje niesamowitą przyjemność picia espresso. Kawa idealna dla wszystkich, którzy poszukują mieszanki o głębokim, łagodnym smaku.

  • Skład: 100% Arabica
  • Opakowanie: 1kg
  • Data przydatności do spożycia powyżej


O firmie Cellini.


Ojcem Cellini jest Amleto Pieri, który założył firmę specjalizującą się w pośrednictwie sprzedaży zielonej kawy na włoskim rynku. 4 grudnia 1946 roku wraz ze swymi synami Humbertem i Sergiem otrzymał licencję na sprzedaż towarów kolonialnych. Synowie Amleto osobiście kontynuowali kawowy biznes rozpoczęty przez ich ojca. W ciągu zaledwie kilku lat założona przez rodzinę Pieri palarnia Torrefazione Cafe Columbia stała się liderem rynku kawowego w Toskanii. Było to możliwe dzięki olbrzymiej wiedzy rodziny Pieri dotyczącej tradycji espresso i wyspecjalizowaniu w wyborze tylko najlepszych źródeł kawy, które znalazły w palarni dedykowanej kawowym koneserom.


Cellini zostało formalnie utworzone w 1985 roku, kiedy palarnia Columbia połączyła się z dwoma innymi historycznymi firmami: Filicori (utworzoną w Bolonii w 1883 roku) i Eureca (utworzoną w Genui w 1933 roku). Dziś firmą zarządza Giovanni Pieri, który z sukcesem wprowadził Cellini na międzynarodowe rynki. Wybudowano nową fabrykę, która stała się wzorem dla innych palarni. Firma Cellini nieustannie się rozwija, skupiając się na jakości i innowacjach technologicznych, ale zawsze z pełnym szacunkiem dla tradycji.

Kawa Cellini w Sklepie Kawa365.pl

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...