Wczytuję dane...
Model: 0973
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki od: 7.70 PLN

Kawiarka Bialetti Moka Express 2TZ. Legendarna kafetiera najbardziej znanego włoskiego producenta kawiarek - firmy Bialetti. Trwała jakość i oryginalny design. Bialetti Moka Express wpisuje się w 80 lat klasycznej elegancji i technologicznej prostoty. Od wczesnych lat 50. do chwili obecnej firma Bialetti wyprodukowała ponad 200 milionów kawiarek. Szczególnie Moka Express stało się symbolem włoskiej tradycji i pozwoliło milionom konsumentów cieszyć się wspaniałą jakością włoskiej kawy.

W ciągu zaledwie kilku minut Moka Express przygotowuje bogate, autentyczne espresso. Kawiarka ma charakterystyczny, ośmioboczny kształt, który pozwala równomiernie i trwale rozprowadzić ciepło w celu uzyskania najlepszego aromatu kawy. Marka Bialetti to symbol jakości i niezawodności, które są obecne w każdej linii produkowanych kawiarek.

O firmie Bialetti.

Żyjący na przełomie XIX i XX wieku Alfonso Bialetti (1888-1970) był inżynierem, który stał się sławny dzięki wynalezieniu kawiarki Moka Express. Zaprojektowana w 1933 roku kafetiera zrewolucjonizowała włoski rynek, stając się ikoną włoskiego stylu i obecnie jest nieodzowną częścią niemal każdej kuchni włoskiej.

Swoje umiejętności Bialetti szlifował najpierw, pracując w przemyśle aluminiowym we Francji. W 1919 roku założył własne zakłady metalowe z produkcją wyrobów aluminiowych w Crusinallo we Włoszech. To one stały się podwaliną pod firmę Bialetti.

W założonej przez siebie Bialetti Industrie S.p.A, Alfonso projektował kolejne kawiarki, które przyniosły mu z czasem ogromne zyski. Dziś firma Bialetti jest dużym przedsiębiorstwem z branży kuchennej, a jej dochody z  końca 2015 roku wynoszą 172,4 milionów Euro.

Kawiarki Bialetti w sklepie Kawa365.pl

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...