Model: 0863
Data przydatności: 02/2020
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN

Kawa ziarnista Musetti Evoluzione 100% Arabica 1 kg. Najwyższej jakości kawa certyfikowana przez CSC Italy. Złożona w 100% z najlepszych, certyfikowanych kaw Arabika, pochodzących z Brazylii, Gwatemali i Etiopii. Słodka, delikatna i aromatyczna mieszanka, o wyraźnej nucie owocowej charakterystycznej dla kaw z etiopskiej prowincji Sidamo. Kawa o wyraźnym, przyjemnym stopniu kwasowości, typowym dla kaw Ameryki Środkowej. Dla wszystkich ceniących delikatne espresso. Dzięki małej zawartości kofeiny, szczególnie powinna być doceniona przez każdego, kto często pije espresso.

* Kawy Musetti są certyfikowane przez Certified Speciality Coffee Association of Italy. Wszystkie opakowania kawy są opatrzone etykietą z numerem i hologramem, świadczącym o wysokiej jakości kawy i zapobiegającym jej fałszerstwom.

Skład: 100% Arabica CSC
Palenie: średnie.
Zawartość kofeiny: niska.

Data przydatności do spożycia: 02/2020r

O Caffe Musetti Mio Espresso.

"Zadanie które mamy do wykonania polega na stworzeniu najlepszej kawy na świecie!" - oto motto życiowe Guido Sicuro Musetti, obecnego właściciela firmy.

Historia palarni Musetti sięga 1943 roku. Wówczas to Luigi Musetti założył Dom Kawy wraz ze sklepem w centrum Piacenzy, przy ul. Garibaldiego 14. Już wówczas starannie skomponował pierwszą kawę Musetti i zaczął sprzedawać ją miejscowym, zaskarbiając sobie smakiem kawy ich serca. Jeszcze podczas II wojny światowej faszystowskie władze zajęły kawiarnię Musetti. Dla Luigiego rozpoczął się okres ciężkiej pracy i nędzy w schronieniach, podczas bombardowań.

Po wojnie Luigi Musetti zaczął rozszerzać swoją działalność przedsiębiorczą, pracując niestrudzenie wraz ze swoją żoną Diną i synami: Achille i Lucia. Rok 1960 rozpoczął nową erę w historii firmy. Otwarto pierwszą główną siedzibę firmy przy Viale Sant'Ambrogio, a na głównych uroczystościach obecny był Minister Umberto Tupini i senator Alfredo Conti.

Schedę po śmierci założyciela przejął Achille Musetti, który zaczął podróżować po świecie,  tworząc sieć kontaktów prowadzącą go do eksportu swoich produktów za granicę. Dzięki zaangażowaniu Achille z jakości i smaku kaw Musetti mogły cieszyć się Francja, Stany Zjednoczone, Japonia, czy Wielka Brytania. Musetti stało się symbolem jakości, która ma być dostępna w najbardziej odległych miejscach świata.

W 2003 roku firma Musetti przeniosła się do nowej siedziby w Pontenure. Wybudowała tu nowoczesną palarnię, w której innowacje technologiczne pozwalają oferować najwyższą jakość kawy i utrzymać surowce pod ścisłą kontrolą. Unowocześniono proces pakowania próżniowego w atmosferze ochronnej, aby zachować prawdziwy aromat i smak espresso. W tym czsaie firma otwiera też włoską szkołę dla specjalistów ds. kawy, której szefem jest legendarny barista Luigi Lupi. W szkole tej bariśći z całego świata dowiadują się o tajnikach włoskiego espresso i Latte Art.

W 2009 roku firma Musetti świętowała 75 lat w biznesie. Obecnie firmę prowadzą Lucia Musetti i jego syn Guido, z tą samą pasją do kawy, która zawsze wyróżniała rodzinę Musettti. Pamiętając o swoim pochodzeniu i szanując swoją tradycję, wykorzystują wszystko to, co jest innowacyjne, a co będzie rozwijało ich firmę na przyszłość.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...