Chelton

( ilość produktów: 37 )

Co to jest herbata cejlońska?

Cejlońska herbata to rodzaj czarnej herbaty wyróżniającej się doskonałym smakiem i aromatem. Zaparzony napar ma barwę bursztynową lub miedzianą i charakteryzuje się wyrazistym, intensywnym, lekko cierpkim smakiem oraz głębokim aromatem. Jego nazwa pochodzi od Cejlonu – dawnej nazwy Sri Lanki, a jednocześnie jednej z największych wysp Oceanu Indyjskiego, na której leży ten kraj. To właśnie tam w XIX wieku rozpoczęto jej uprawę. Klimat panujący na Sri Lance sprzyja całorocznym zbiorom herbaty. Występowanie pory mokrej, duża wilgotność powietrza oraz wysokie temperatury gwarantują idealne warunki do uprawy doskonałej jakości herbaty cejlońskiej.

Na wyjątkowość cejlońskiej herbaty wpływają również specjalne metody uprawy. Systematyczne i naturalne nawożenie gleby oraz ręczne, bardzo staranne zbiory wyłącznie pączków i dwóch górnych listków przekładają się na wspaniały aromat i smak naparów. Cejlońskie herbaty sypane są uprawiane na plantacjach położonych w różnych częściach Sri Lanki, dzięki czemu można je podzielić na trzy kategorie: high grown, medium grown oraz low grown.

Szeroki wybór herbat Chelton

W asortymencie sklepu Kawa365.pl znajdziesz doskonałej jakości herbaty Chelton cejlońskie, ale również czarne i zielone. Produkty tej marki wyróżniają się świetną jakością, wielokrotnie nagradzają na międzynarodowych targach. Herbata zielona liściasta jest wytwarzana jedynie z pierwszych liści herbat najlepszej jakości, pochodzących z wysokogórskich rejonów wyspy Cejlon. Z tej przyczyny charakteryzuje się nie tylko wspaniałym, delikatnym smakiem, ale również wykazuje dobroczynne właściwości. Pozytywnie wpływa na przemianę materii i krążenie oraz pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Chelton herbata cejlońska wysokiej jakości

Cejlońska herbata Chelton jest wytwarzana ze składników pochodzących z najlepszych plantacji na wyspie Cejlon. Do jej produkcji wykorzystywane są herbaty drobno-, średnio- i wielkolistne znakomitej jakości, bez dodatków tańszych surowców z innych plantacji. Wszystkie surowce są starannie selekcjonowane i kupażowane przez najlepszych kiperów, czyli specjalnie mieszane w celu uzyskania pożądanych właściwości smakowych. Dzięki temu herbata Chelton wyróżnia się tak doskonałym smakiem i aromatem.

Herbata Chelton posiada certyfikat „Lwa z Mieczem” przyznawany przez rząd Sri Lanki. To gwarancja doskonałej jakości, stuprocentowej, naturalnej herbaty cejlońskiej, zebranej i konfekcjonowanej w tym kraju. Atest ten daje pewność, że herbata została dokładnie skontrolowana na każdym etapie produkcji.

pixel