HERBATY CZARNE

( ilość produktów: 166 )

Oferowana w naszym sklepie internetowym herbata czarna jest idealna dla poszukiwaczy smaków, kolekcjonerów i wszystkich dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. Przygotowaliśmy zarówno wiele klasycznych, jak i egzotycznych smaków — jak na przykład aromatyzowana, czarna herbata w saszetkach. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden ulubiony smak, zdecyduj się na zakup zestawu, w którym znajdziesz zarówno klasyczne, jak i bardziej wyszukane smaki. Jesteśmy przekonani, że zestaw herbat dilmah rozpieści twoje zmysły.

Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Mocna herbata czarna wypita o poranku to sposób, żeby dodać sobie energii. Szczególnie polecana jest przez nas pełna aromatu herbata czarna liściasta. Oprócz zwykłej czarnej herbaty warto zainteresować się również smakową - malinową herbatą, której aromat i wyrazisty, naturalny smak zatrzymany jest w hermetycznych, aluminiowych kopertach. Natomiast orzeźwiające, cytrusowe smaki podniosą cię na duchu. Przygotowane na zimno, dodatkowo ochłodzą w czasie upału. Bogactwo cennych witamin i minerałów, zioła, które pomogą ci utrzymać zdrową cerę, uspokoją i zregenerują twoje myśli — to dodatkowe atuty, aby sięgnąć po filiżankę herbaty z naszej oferty.

Właściwości czarnej herbaty

Czarne herbaty zawierają około 300 różnych substancji. W jej składzie znajdziesz garbniki, alkaloidy purynowe, związki białkowe, olejki eteryczne, witaminy A, C , B1, B2, PP i K oraz składniki mineralne, takie jak wapń, cynk, magnez, mangan czy fluor. Czarna herbata zawiera ponadto związki żywiczne i pektynowe, kwasy organiczne oraz węglowodany.

Tak bogaty skład wpływa na właściwości czarnego naparu. Dzięki zawartości alkaloidów purynowych (głównie kofeiny, zwanej tu teiną) czarna herbata w saszetkach bądź sypana pobudza układ nerwowy: poprawia nastrój, usprawnia procesy myślowe oraz redukuje zmęczenie i senność. Wzmacnia akcję serca i wentylację płuc oraz zwiększa zdolność organizmu do pracy. Działa moczopędnie, ale nie odwadniająco. Pomaga nawet utrzymać właściwy poziom nawodnienia organizmu.

Zawartość polifenoli sprawia, że czarna herbata sypana działa antyoksydacyjnie, chroniąc tkanki i komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Wspiera ponadto pracę układu immunologicznego, działa przeciwzapalnie i obniża stężenie cholesterolu we krwi.

Wysokiej jakości czarna herbata dostępna w różnych rodzajach

Dobroczynne właściwości dla zdrowia to niejedyne zalety, jakie zapewniają czarne herbaty. Napar ten charakteryzuje się także wspaniałym smakiem. W ofercie sklepu Kawa365.pl czeka na Ciebie herbata czarna w piramidkach, saszetkach i sypana. Miłośnicy nowych smaków z pewnością ucieszą się z herbacianych kompozycji z owocami i innymi dodatkami.

Masz ochotę na pyszny napój z dodatkiem cynamonu, czarnej porzeczki, jabłka albo cytryny? W naszym asortymencie znajdziesz bogatą gamę herbat czarnych, które zachwycą Cię swym smakiem i aromatem.

pixel