Ekaf

( ilość produktów: 1 )

Ekaf (Cellini) to włoska palarnia kawy dla koneserów. Firma nieustannie się rozwija, skupiając się na jakości i innowacjach technologicznych, a przy tym z pełnym szacunkiem dla tradycji.
Korzenie Cellini sięgają roku 1925, kiedy to Amleto Pieri zaczyna pracować jako pośrednik sprzedaży zielonej kawy na rynku włoskim. W działalności pomagają mu synowie Humberto i Sergio. Wspólnie z nimi w 1946 roku Amleto otrzymuje licencję na sprzedaż towarów kolonialnych.
Synowie Amleto kontynuowali kawowy biznes ojca. W ciągu zaledwie kilku lat założona przez rodzinę Pieri palarnia Torrefazione Cafe Columbia stała się liderem rynku kawowego w Toskanii. Było to możliwe dzięki olbrzymiej wiedzy rodziny Pieri o tradycji espresso i specjalizacji w wyborze tylko najlepszych źródeł kawy. Palarnia stała się miejscem dedykowanym koneserom kawy.
Z roku na rok firma się rozrastała. Kawa Columbia stawała się coraz bardziej doceniana w całej Toskanii. Właściciele zdecydowali o rozwoju i ekspansji marki. Cellini zostało formalnie utworzone w 1985 roku. Wówczas palarnia Columbia połączyła się z Ekaf, właścicielem dwóch znanych marek z historią: Filicori (utworzoną w Bolonii w 1883 roku) i Eureca (utworzoną w Genui w 1933 roku). Po tym połączeniu firma wiodła prym we Włoszech jako dystrybutor kawy dla sektora gastronomii.
Dziś palarnią zarządza Giovanni Pieri, który z sukcesem wprowadził Cellini na międzynarodowe rynki. W 2005 roku wybudowano nową fabrykę, która stała się wzorem dla innych palarni. Włoska kawa espresso jest znana na całym świecie, a marka Cellini stała się synonimem jakości, konkurując z najbardziej znanymi włoskimi markami na arenie międzynarodowej. Tradycje hasło firmy „Cellini. Życie. Pasja” jest wciąż aktualne.

      pixel