Passalacqua

( ilość produktów: 1 )

Passalacqua to włoska, rodzinna palarnia kawy, serwująca mieszanki najwyższej jakości.
Wszystko zaczęło się w 1948 roku. Aby wyżywić swoją rodzinę, Samuel pracował jako przedstawiciel handlowy, a jego trzej synowie Biagio, Yor Armando i Emilio dzielnie stawiali czoła powojennemu brakowi siły roboczej. W międzyczasie nadarzyła im się okazja by kupić starą maszynę, w której można było wypalić 5 kg kawy co dwadzieścia minut. Rozpoczęli więc nową działalność.
Dzisiaj kawa Passalacqua przybywa z upraw w Kolumbii, Brazylii, Etiopii, Jawy, Wietnamu itp. Dociera do palarni Passalacqua, a następnie po jej wypaleniu jest eksportowana na cały świat.
Dziś, podobnie jak w pierwszych latach działalności palarni lojalność, poczucie wspólnoty w pracy i dążenie do osiągnięcia najlepszej kawy są podstawowymi wartościami firmy. Symbolem firmy stał się mały amerykański Indianin oblizujący usta. To właśnie Samuel postanowił uchwycić zachwycony wyraz młodego chłopca po spróbowaniu łyka kawy Passalacqua podczas wizyty w fabryce. Niedługo potem narodziło się logo obecnie już rozpowszechnione na świecie.
W rodzinnej palarni wszyscy czują się nieustannie jak rzemieślnicy, kontynuatorzy najlepszej neapolitańskiej tradycji kawowej. Właściciele Passalacqua są wierni tradycji zarówno w produkcji, jak i pozyskiwaniu najlepszych surowców.
Kawa Passalacqua jest kawą starannie wyselekcjonowaną. Firma zajmuje się przygotowywaniem oraz wypalaniem wspaniałych kawowych kompozycji. Ich smak i aromat cieszą miłośników kawy zarówno we Włoszech, jak i w innych zakątkach świata.

      pixel