Melitta - kawa ziarnista

( ilość produktów: 7 )

Oficjalny partner kawowy Manchesteru United i producent wyśmienitej kawy w jednym - mowa o marce Melitta®.

Historia firmy Melitta® sięga początku XX wieku. W 1908 roku Melitta Bentz, 35-letnia gospodyni domowa z Drezna w Niemczech, przygotowała pierwszy filtr do kawy, rejestrując swój wynalazek w Urzędzie Patentowym w Berlinie. Tego samego roku założyła firmę noszące jej imię. Z czasem filtry były udoskonalone i przyjęły kształt stożka. Poza produkcją filtrów do kawy, która była głównym obszarem działalności firmy, Melitta® zajęła się także paleniem kawy.

W latach 30. marka Melitta® zmodyfikowała oryginalny filtr, zwężając go do kształtu stożka i dodając żebra. Stworzyło to większy obszar filtracji, umożliwiając lepszą ekstrakcję zmielonej kawy. W 1936 r. wprowadzono powszechnie rozpoznawalną bibułę filtracyjną. W kolejnych latach Melitta® kontynuowała opracowywanie nowych technik w celu poprawy kształtu, wydajności, materiału i procesu produkcyjnego swoich systemów filtracyjnych. Filtry zyskały zaciski bezpieczeństwa. Zwiększona została ich wytrzymałość i trwałość. W 2015 roku Melitta® Group KG zatrudniała 3300 osób.

Wyjątkowy smak kaw Melitta

Aktualnie Melitta® jest oficjalnym partnerem kawowym Manchesteru United. Melitta® oferuje wyjątkową kawę dla zawodników, fanów i gości angielskich mistrzostw w Teatrze Marzeń – czyli na stadionie Old Trafford w Manchesterze. Wyjątkowe doznania są gwarantowane nie tylko dzięki kawie, ale również dzięki 200 w pełni automatycznym oraz przelewowym ekspresom Melitta®. Największe gwiazdy “Czerwonych Diabłów”, takie jak Juan Mata, Daniel James i Marcus Rashford, już potwierdziły, że kawa Melitta® jest wyśmienita i wypróbowały kawowe specjały podczas treningów i na stadionie.

    pixel