Julius Meinl

( ilość produktów: 4 )

Julius Meinl to producent kawy, który może się pochwalić ponad wiekową tradycją w paleniu kawy. Firma działa już od 1862 roku.
Wówczas to Julius Meinl I otworzył sklep z przyprawami w centrum Wiednia, w którym sprzedawał zielone ziarna kawy, kakao, herbatę, przyprawy, ryż i cukier. W 1877 roku Julius Meinl II zrewolucjonizował palenie kawy we własnoręcznie opracowanym procesie. Dzięki niemu ziarna kawy przestały mieć kontakt z gazami węglowymi. Po raz pierwszy były wolne od nieprzyjemnego posmaku, przy zachowaniu pełnego naturalnego aromatu. W 1913 roku Julius Meinl stał się największą palarnią kawy w imperium austro-węgierskim oraz największym importerem kawy i herbaty w Europie Środkowej, liczącej wtedy 50 milionów mieszkańców.
Ciężka praca, nieustanny rozwój oraz olbrzymie zaangażowanie sprawiły, że Julius Meinl jest obecnie jednym z wiodących producentów i dystrybutorów kawy i herbaty na rynku europejskim. Firma stawia na jakość. Marka powstała z pasji i fascynacji sposobem powstawania kawy. Każdy proces traktowany jest w Julius Meinl jak coś wyjątkowego i magicznego.
W produkcji wykorzystywane są tylko najwyższej jakości składniki, proporcje są starannie dobierane, a każdy etap procesu jest wnikliwie kontrolowany. W ten sposób marka gwarantuje, że wytworzony produkt jest możliwie jak najlepszy i swoją jakością w pełni zadowoli każdego Klienta. Julius Meinl działa kompleksowo. Jest nie tylko producentem, ale również – jako jedna z niewielu firm – dostawcą kaw i herbat. Firma zajmuje się również prowadzeniem profesjonalnych szkoleń dla basistów, dzieląc się swoją olbrzymią wiedzą z innymi.

      pixel